Katuse paigaldus

Katuse paigaldus on meie tööks olnud juba aastaid. Katuse paigaldus on töö, kus tuleks arvestada aastaajaga ja materjaliga, mida kasutatakse. Sõltuvalt materjalist on katuse paigaldus aastaringi, kui lund ei ole.

KATUSE PAIGALDUS – ERINEVAD KATTED

Plekk katuse paigaldus on kiireim, kuna üks plekipaan on suur ning ei kaalu palju. Kivikattega katuse paigaldus on aeganõudvam, kuna kivid on vaja katusele viia ja ka aluskonstruktsiooni ehitus kivikatusele on keerukam. Bitumeensindlitega katuse paigaldus on suhteliselt aeganõudev, kuna sarikatel peab olema OSB plaat või täislaudis. Eterniit katuse paigaldus on tänapäeval abihoonete puhul populaarne, sest nii alus on suhtelist odav kui ka eterniit ise on taskukohane.

Katuse paigaldus – mida arvestada?

Katuse paigaldus vajab hoolikust igal ehitusetapil – selleks, et vältida kergemate pealismaterjalidega (plekk, eterniit) katuste tormikahjustusi, tuleks tähelepanu pöörata katusekonstruktsiooni kinnitamisele maja külge. Katuse paigaldus üldiselt võib olla hea – konstruktsioon on tugev ning kannatab lumeraskust, aga arvestada tuleks ka tormiga, mis võib katuse ära viia. Katuse paigaldus peab olema jätkusuutlik, et investeering end ka ära tasuks.

Katuse paigaldus telli Katusemeistritelt! Saada päringkatuse paigaldus